Коротеньке інтро, щоб переконатися, що ви не в інформаційній безодні. В Україні війна з росією. Почалася вона 24 лютого 2022 року. Закінчиться — перемогою України 🇺🇦

За три дні всі ми з переляку перекваліфікувалися в вояк різної зони відповідальності. Тепер наша команда — це дві волонтерки, один боєць кібер-армії та кілька мирних жителів на чолі з керівником осередку ТРО Богданом Місюрою. І ми таки маємо що вам розповісти 😄

Баєчка про Канбан і бандерівське смузі

Розповідає Богдан Місюра.

“Двадцять п’ятого лютого у нас сформувався добровольчий осередок під головуванням справжнього військового командира. Все начебто офіційно, та самі пам’ятаєте: в перші дні війни чинився повний безлад. Тож коли я прийшов і спитав, що робити, мені сказали: “Що хочеш, те й роби”.

Після детальніших розпитувань виявилося, що ніхто ще не взявся готувати бандерівське смузі, тож я вирішив спершу зайнятися цим. Написав у групу в селищі запит на компоненти, приєдналися двоє хлопців, ми все позбирали і взялися готувати смаколики для орків 😈

Почали, але щось воно не те. Робиться довго. Немає процесу.

Тоді вирішили зробити конвеєр, де кожну операцію виконує одна людина, як в улюбленій адептами канбану Penny game (Coin game). Спершу налаштували операції по ящиках: налили ящик порцій бензину – передали на масло – і так далі. Але і цей процес був не до кінця ефективним. Тож ми почали вносити зміни і заміряти час.

Здавалося б, нащо стільки додаткової роботи? Заміри часу, аналіз пляшкових горлечок (bottlenecks, дивіться, як доречно 🍾) – кому це потрібно, коли надворі 25-те лютого?

Та щокілька хвилин до нас доєднувалися люди, яких ми долучали до конвеєру. І десь за півтори години ми помітили, наскільки збалансованішим і якіснішим став наш робочий процес.

Першу пляшку ми робили 20 хвилин, найкращу пляшку – за 1 хв 26 секунд. Це в 13 разів ефективніше!

І нехай це ще не канбан-метод, але погодьтеся – це вже Канбан у дії.”

Зареєструватися на Professional Scrum with Kanban

До речі, Девід Андерсен, творець Канбану, зараз безкоштовно проводить тренінги для українців по канбану. Напишіть йому, якщо бажаєте долучитися.

А ми вже трохи видихнули і взялися до справи. Відновлюємо навчання, адже війна війною, а професійний розвиток за розкладом. Та й Богдан Місюра тепер має більше вільного часу, тож запланував для вас перший тренінг із Management 3.0 українською. Ціну ми не змінили, а 25% коштів піде на потреби ЗСУ. Якщо конкретно – тепер збираємо на пікап Toyota Hilux, на який бійці планують встановити кілька своїх милих і корисних іграшок. Долучайтеся!