Скрам-майстерність — це непросто. В ролі скрам-майстра міститься безліч викликів. Ми поспілкувалися з кількома скрам-майстрами і підготували список корисних порад для початківців. Читайте рекомендації експертів і ставайте кращою версією себе!

1. Будьте лідером через служіння

Такий лідер перш за все служить іншим. Сконцентруйтеся на зростанні й добробуті членів своєї команди. Допомагайте їм усувати блоки. Зробіть їхні потреби пріоритетом, аби кожен член команди міг викладатися на максимум.

2. Фокусуйтеся на одному проєкті

Можна справлятися з кількома проєктами одразу, та це також може означати, що ви фокусуєтеся на кожному з них тільки частково. Щоб викладатися на 100% і досягати реального максимального успіху проєкту, займайтеся одним проєктом за один відрізок часу.

3. Дайте чітке визначення готового

Переконайтеся, що визначення готового чітке і зрозуміле. Це має бути перелік можливих для реалізації вимог до якісного софту. Допоможіть команді визначитися з орієнтирами якості, щоб усі завжди знали, чи вдалося їм виконати задачу на очікуваному рівні.

4. Весь час навчайтеся й досліджуйте

Світ змінюється, і ви повинні постійно змінюватися разом з ним. Якщо цього не відбудеться, ви рухатиметеся не вперед, а назад. Ваша відповідальність як скрам-майстра — стежити за тим, щоб команда еволюціонувала, ставала кращою в індивідуальній і командній роботі. А це неможливо без вдосконалення ваших власних знань та навичок. Допоможіть команді зростати. Подайте їй приклад.

5. Знайте свою команду

Пізнайте краще кожного з учасників команди. Які сторони у них сильні, які слабкі? Що ви знаєте про їх особистості? Чи відчуваєте групову динаміку? Як звуть партнерів ваших колег і що роблять колеги у вільний час? Спробуйте дізнатися про них якомога більше. Знаючи їх краще, ви зможете ефективніше допомагати їм продуктивно співпрацювати.

Запрошуємо на сертифікаційний тренінг Professional Scrum Master I

6. Пропустіть кілька дейлі скрамів

Ви скрам-майстер, а це означає, що ваша задача — створити самоорганізовану команду. Так що спонукайте членів команди давати одне одному апдейти і зворотний зв’язок самостійно, без вашої підказки. Цього можна добитися, декілька разів пропустивши дейлі скрам — нехай команда потренується в фасилітації.

7. Спілкуйтеся, дискутуйте, розмовляйте

Успіх скрам-проєкту визначається прозорістю й частотою комунікації в команді. Як скрам-майстер, ви маєте стежити за тим, щоб команда розробки, власник продукту і всі стейкхолдери були в курсі важливих новин. Контролюйте чіткість постановки й розуміння задач, а також те, наскільки своєчасно оновлюється інформація.

8. Стежте за тим, щоб команда постійно розвивалася

Під час ретроспективи команда намагається знайти рішення, що допоможуть їй покращити процес, базуючись на досвіді проведеного спринту. Не забудьте мотивувати її осмислювати процес на ретроспективі й обдумувати його вже після зустрічі, під час роботи. Це дуже важливо для розвитку команди.

9. Спитайте себе, чи узгоджуються ваші дії з аджайл-принципами

Скрам-майстер відповідає за те, щоб уся команда послідовно дотримувалася правил і принципів скраму. Ви маєте навчати команду аджайл-практикам. Тож час від часу повертайтеся до аджайл-принципів і перевіряйте, чи вписується в них те, що ви практикуєте.

Запрошуємо на сертифікаційний тренінг Professional Scrum Master II

Перекладено й адаптовано командою BrainRain за матеріалами Gaiku