Сертифікація SAFe проводиться на базі Scaled Agile, Inc. Ця професійна сертифікаційна програма є надійним, ефективним і стабільним способом перевірити й підтвердити знання, вміння, навички і майндсет SAFe.

Сертифіковані експерти SAFe відомі в цілому світі завдяки їх здатності успішно трансформувати організації в Lean- і Agile-підприємства.

Щоб стати одним із них, потрібно скласти сертифікаційні іспити SAFe, провайдером яких є організація Scaled Agile, Inc. А для отримання допуску до цих іспитів ви обов’язково маєте пройти сертифікаційні тренінги SAFe.

В Україні провайдером таких тренінгів є BrainRain.

Спільні характеристики всіх іспитів SAFe

Сертифікаційні іспити проводяться лише англійською мовою в форматі тестування з питаннями, в яких є одна або кілька відповідей.

Іспит проводиться онлайн, учасники зобов’язуються відповідати на питання при закритій книзі і без зовнішньої допомоги, відкритою залишається лише одна вкладка браузеру з іспитом. 

Тривалість іспиту — від півтори до двох годин без пауз і перерв, відлік часу починається, коли ви тиснете “Почати” на сторінці іспиту.

Кількість питань — від 45 до 60, залежно від тесту.

Іспит вважається складеним, якщо студент набирає від 70% до 75% вірних відповідей (залежно від конкретного тесту).

Доступ до іспиту знаходиться на навчальній платформі SAFe Community Platform і надається кандидату після того, як він повністю пройде сертифійний тренінг. Однак, участь у тренінгу не гарантує кандидатові отримання сертифікату: успішне складання іспиту залежить лише від ваших знань та досвіду.

Усі матеріали для підготовки до іспиту ви отримуєте під час тренінгу разом із доступом до навчальної платформи. Там ви зможете прочитати Study Guide, переглянути зразки питань і пройти безкоштовний практичний тест необмежену кількість разів.

Перша спроба включена в вартість тренінгу. Використати її можна протягом 30 днів після тренінгу, після чого термін придатності спроби закінчується і за іспит доведеться доплачувати.

Кожна спроба перездачі коштує $50. Другу спробу ви зможете зробити відразу, третю — за 10 днів. Четверту — за 30 днів після третьої.

Чим більше ви маєте досвіду в відповідній галузі, тим більше шансів вчасно відповісти на всі питання тесту.

Усі сертифікати діляться за рівнем складності: початкові, середні й високі.

Сертифікації початкового рівня

Certified SAFe® Agile Product Manager

Ви навчитеся поєднувати дизайн-мислення з цінностями і принципами Lean-Agile. Зможете визначати бачення, стратегію й дорожню карту для виходу на нові ринки і прискорення життєвого циклу продукту, забезпечувати швидкий зворотний зв’язок і створювати бажані, життєздатні, доступні для виконання і стійкі продукти та рішення.

Зареєструватися на SAFe Agile Product Management

Certified SAFe® Lean Portfolio Manager

Тим, хто хоче знати, як відбувається фінансування стратегії й інвестицій, як використовувати операції аджайл-портфелю і ощадливе управління Lean, а також як скласти план для реалізації функції ощадливого управління портфелем (Lean Portfolio Management).

Зареєструватися на SAFe Lean Portfolio Management

Certified SAFe® Government Practitioner

Станьте агентом змін, який використовує принципи й методи Scaled Agile Framework® (SAFe®) для реалізації та випуску цінності через Agile Release Trains (ART), щоб вести трансформацію Lean- і Agile-програми в урядових департаментах.

Зареєструватися на SAFe for Government

Certified SAFe® DevOps Practitioner

Це базова сертифікація для фахівців, відповідальних за покращення всього потоку цінності через конвеєр безперервної поставки від ідеї до робочого рішення. Ключові зони відповідальності включають участь у безперервному дослідженні, безперервній інтеграції, безперервному розгортанні, релізі за запитом, безперервному тестуванні, безперервній безпеці та формуванні культури спільної відповідальності.

Зареєструватися на SAFe DevOps

Certified SAFe® Product Owner / Product Manager

Хочете знати, як виявляти вимоги і розставляти пріоритети? Як ефективно працювати з командами розробників з одного боку і клієнтами з іншого?

.

Зареєструватися на SAFe Product Owner / Product Manager

Certified SAFe® Agilist

Це базовий тренінг і сертифікація, корисні для всіх без винятку, хто має стосунок до Lean-Agile-трансформації в організації.

.

Зареєструватися на Leading SAFe

Сертифікації середнього рівня

Certified SAFe® Architect

Навчіться створювати гнучку архітектуру і нести цінність бізнесу. Станьте ефективним керівником і агентом змін у вашій організації. Ця сертифікація для тих, хто хоче підвищити чи отримати компетентність у застосуванні принципів SAFe для розробки та підтримки Agile-архітектури і релізу за запитом, керівництві та підтримці Solution Trains і Agile Release Trains, розповсюдженні принципів управління безперервним потоком у великих “системах систем” і покращенні потоку цінності.

Зареєструватися на SAFe for Architects

Certified SAFe® Agile Software Engineer

Навчіться застосовувати принципи Test-First для узгодження між тестами й вимогами, взаємодіяти з Agile-моделюванням, створювати спільне розуміння за допомогою Behavior-Driven Development (BDD), створювати додатки з якісним кодом і дизайном та застосовувати принципи Lean-Agile для оптимізації потоку цінності.

Зареєструватися на SAFe Agile Software Engineering

Certified SAFe® Scrum Master

Це іспит про інтеграцію скраму в організації, коучинг аджайл-команд і використання практик канбану в фасилітації подій.

.

Зареєструватися на SAFe Scrum Master

Certified SAFe® Practitioner

Шукаєте відповідального за використання Scrum, Kanban і екстремального програмування (XP) в середовищі SAFe? Таких навчають на тренінгах SAFe for Teams. Їх ключові зони відповідальності включають програмні інкременти й ітерації, розбивку вимог на історії, поступовий розвиток з обумовленою якістю, демонстрацію цінності на рівні команди і програми, а також усування перешкод для безперервного покращення.

Зареєструватися на SAFe for Teams

Сертифікації високого рівня

Certified SAFe® Advanced Scrum Master

Навчіться покращувати результати команди, спрощуючи взаємодію між групами. Використовуйте техніки вирішення проблем і високорівневого коучингу, щоб забезпечити безперервність потоку покращень.

Зареєструватися на SAFe Advanced Scrum Master

Certified SAFe® Program Consultant

Ви зможете стати агентом змін, що вміє вести Lean-Agile трансформацію в організації. Слуга-лідер SAFe Program Consultant відіграє вкрай важливу роль як експерт із SAFe, тренуючи, навчаючи, фасилітуючи і консультуючи учасників трансформації на всіх рівнях в організації.

Зареєструватися на Implementing SAFe

Certified SAFe® Release Train Engineer

Навчіться керувати програмою SAFe, інструктувати інших і забезпечувати безперервну поставку цінності в межах однієї програми або потоку створення цінності в Lean-Agile підприємстві.

Зареєструватися на SAFe Release Train Engineer

Що ви отримуєте після складання іспиту

  • Відповідний сертифікат в форматі PDF
  • Право використовувати відповідний цифровий бейдж на своїх онлайн-сторінках, резюме, портфоліо тощо
  • Один рік членства на платформі спільноти SAFe (SAFe Community Platform), сюди також входить доступ до спільноти практиків APM (APM Community of Practice)
  • Доступ до зустрічей і подій, на яких ви зможете підтримувати контакт з іншими сертифікованими фахівцями SAFe
  • Безліч навчальних ресурсів, які допоможуть вам на вашому шляху SAFe