Посада скрам-майстра стає дедалі популярнішою і важливішою. У 2018 році Glassdoor продовжує включати скрам-майстрів до списку найвище оплачуваних робіт — №20 у рейтингу із середньою зарплатнею в $98 239, що на два пункти вище, ніж у 2017. LinkedIn також включив скрам-майстрів до списку найбільш перспективних професій 2019 року. І це не дивно, враховуючи розвиток аджайлу та скраму в цілому.

А навчання скрам-майстерності краще починати з тренінгу Professional Scrum Master

У цій статті ми познайомимо вас з першою частиною дослідження Scrum Master Trends 2019, що описує географію, вік, стать, освіту, індустрію, розмір компаній і працевлаштованість скрам-майстрів по всьому світу.

Щоб отримати ширше бачення, збільшити охоплення та кількість учасників дослідження, його автори Age of Product об’єдналися зі Scrum.org. Завдяки цьому загальна кількість учасників дослідження по всьому світу у 2018 році склала більш ніж 2100 людей (порівняйте з 500 людьми в 2017). Тепер цей огляд називається Scrum Master Trends і охоплює не тільки зарплати, але й тренди, що впливають на професію.

У цій частині ви маєте змогу ознайомитися з загальними фактами і статистикою, зібраними по всьому світу. Вони дають змогу отримати чіткіше бачення деяких проблем скрам-майстрів та інших членів аджайльних команд. У наступних частинах ми поговоримо про:

  • використання аджайльних фреймворків у масштабуванні;
  • становище скрам-майстрів на їх посадах;
  • ситуацію з зарплатами.

Зачепимо проблеми трендів у гендерній рівності, використанні аджайльних фреймворків, практик і технік, адаптації й переході на аджайл, а також важливість тренінгів і сертифікацій зі скраму й аджайлу.

Учасники дослідження

Географія

Учасники дослідження 2018 року належали до 87 країн по всьому світу. Найбільше учасників цьогоріч були зі Сполучених Штатів Америки, Германії, Нідерландів, Індії, Великобританії, Канади, Польщі, Франції, Бразилії й Австралії.

Географія скрам-майстрів-учасників дослідження Scrum Master Trends 2019 у відсотках

Вік

Хоч вік учасників дослідження і був різноманітним, майже половина належали до вікового періоду між 30 і 39 років. Вік розподілявся однаково серед чоловіків і жінок.

Стать

Співвідношення чоловіків і жінок у дослідженні не змінилось, порівняно з оглядом 2017 року. Та погляньте на вік: кількість жінок молодшого покоління зростає, і це виглядає багатообіцяючим.

Індустрія

33 відсотки учасників належали до індустрій, що мали стосунок до програмного забезпечення й Інтернету. Ще 16 відсотків працювали з фінансами та страхуванням, 10 відсотків належали до консультування й професійних послуг, а 7 — до конструювання і технологій.

Освіта

Більшість учасників, як чоловіків, так і жінок, мали ступінь бакалавра або магістра. 85 відсотків чоловіків і 66 відсотків жінок в усіх вікових групах мали знання з IT, бізнесу чи конструювання.

Розмір компанії і працевлаштування

Учасники дослідження належали до компаній всіх розмірів. 34 відсотки працювали з компаніями розміром до 1000 людей. Лише 4 відсотки мали кількох клієнтів одночасно. 72 відсотки учасників були корпоративними працівниками, а решта 28 відсотків працювали або на консалтингові компанії, або ж як індивідуальні консультанти.

Розподіл скрам-майстрів відповідно до організацій і клієнтів, з якими вони мають справу

Нагадуємо: це частина статистичного огляду професії скрам-майстра, виконаного Age of Product і Scrum.org у 2019 році.

Повний матеріал в українському й російському перекладах можна завантажити, натиснувши на посилання.

Захотілося освоїти професію скрам-майстра?

Scrum Core 2.0 — ідеальний практичний тренінг на три вечори, що допоможе вам познайомитися з основними принципами, правилами, техніками і характеристиками скраму й аджайлу. Приєднуйтеся!