Що змінить аджайл-коуч? У чому його користь? Яку цінність приносять організації команди аджайл-коучів?

Ось як коучі відповідають на це питання. Матеріали статті взято зі Звіту про становище аджайл-коучингу 2021, який ви, до речі, можете безкоштовно завантажити українською.

Звіт про становище аджайл-коучів 2021

Опитування “Становище аджайл-коучів” було проведене в листопаді 2020 з метою встановлення і слідування трендам професії. Спрямоване на кожного, хто називає себе аджайл-коучем, опитування привабило 681 респондента з 56 різних країн.
цінність

Цінність №1: Вдосконалення гнучкості в усій організації

Одна з найбільш очевидних цінностей — те, що коучі допомагають командам і організаціям підвищувати аджайльну зрілість. Сюди входить зростання довіри до аджайлу, вдосконалення командної самоорганізації, краще розуміння джерел цінності, а також розповсюдження аджайл-процесів. Деякі коучі навіть повідомили, що спричинили зміни культури організації в бік аджайльного способу мислення й поведінки.

Цінність №2: Вдосконалення комунікації, співпраці та прозорості

Результатом роботи аджайл-коучів має стати покращення рівня комунікації, співпраці і прозорості в їхніх організаціях та командах. Це можна розглядати як ключову перевагу й активатор аджайлу, а також як важливий крок у напрямку виходу за рамки.

Цінність №3: Підвищення швидкості та якості доставки

Аджайл-коучам може вдаватися прискорити доставку, зменшити час виробництва і при цьому покращити якість доставлених продуктів. Переважно це відбувається за рахунок покращення фасилітації доставки і підвищення концентрації команди на цінності продукту.

Цінність №4: Покращення індивідуальної, командної й організаційної метрики

Гнучкість, до якої аджайл-коучі “привчають” людей і команди, корисна для всіх бізнес-процесів. Деякі коучі говорять про підвищення ефективності в цілому, інші більш конкретні, посилаючись, зокрема, на розвиток бізнесу, задоволеність споживачів та продуктивність.

Цінність №5: Вдосконалення способу мислення керівництва

Це неоднозначно. Більшість аджайл-коучів вважають, що керівники середньої та вищої ланок перешкоджають втілювати гнучкість. Серед причин називають обмеження доступу до команди, мислення, політику й культуру старого зразка, загальне небажання змін. Втім, комусь усе ж вдається вплинути на менеджерів та лідерів організації, змінивши їх світогляд у бік аджайлу.

І це прекрасно!

З чого почати? Розібратися допоможе тренінг зі скраму для початківців Scrum Intensive

Цікавий факт

Коучам команд складніше відстежити свій вплив. 14% коучів однієї команди, 9% коучів кількох команд і 9% бізнес-коучів повідомили, що мало впливають, зовсім не впливають або не впевнені у своєму впливі на організацію.