Наближається новорічна ніч, починається наша варта. Варта усіх тих, кому потрібно терміново знайти подарунок для скрам-майстра або іншого фахівця, який працює за аджайлом. А шукати завжди краще за списком — ось ми й склали зручний список із фото, лінками та цінами. І нехай ваш подарунок потішить адресата!

Планери та щоденники

Agile-gifts - Аджайл Блог 2019

Новий рік – мабуть, найкращий час для такого подарунка. У магазинах представлені планери та списки (to-do lists) для роботи, навчання, домашніх справ та настрою – разом та роздільно. Форми теж можуть бути різними – від блоків зі стікерами та/або відривними листами (саме такий планер рекомендує наш тренер і СЕО Богдан Місюра, зразок — на фото) до книг і різних настінних варіантів.

Де купити: офлайн у канцтоварах чи книжкових магазинах, в інтернет-магазинах чи у брендів-виробників (ось 10 українських брендів і 10 вишуканих варіантів з англомовного інтернету).

За якими словами шукати: planner, daily planner, weekly planner, to-do list, checklist.

Скільки коштує: від 220 до 2200 грн, середня ціна планера-книжки в Україні — 400-500 грн.

Таймери

Подарок аджайлисту - Agile и Scrum сертификации.

Таймери – дуже потрібна річ на тренінгах і зустрічах. Важливо, щоб таймер було добре видно і чутно: іноді в кімнаті розмовляє одразу багато людей, та й фасилітатору важко зосередитися. Намагайтеся вибирати варіанти з цифрами/областями, що чітко відображаються, і гучним звуком.

Вам може підійти кухонний таймер нейтрального дизайну. Якщо шукаєте більш яскравий та нішевий варіант, ідеальним буде Time Timer — інтерактивний циферблат, на якому поділки, що залишилися, показані в кольорі. Це зручна жива діаграма часу. На фото – один із таких таймерів.

Ключові слова: таймер, цифровий таймер, timer, digit timer, time timer, classroom timer.

Ціни: від 160 грн до $40, середній кухонний таймер коштує 200-400 грн.

Дзвоник або гонг

Agile и Scrum сертификации и тренинги

Так, таймери практичні, але дзвіночки, дзвони, гонги і навіть ринду і атмосферу створюють, і явно закликають до тиші. Тому їх так люблять скрам-тренери, наприклад, наша тренерка Магдалена Фирлит (її тарілки ви бачите на фото). Цей подарунок може бути несподіваним, стильним та ефектним. І точно знадобиться.

Де шукати: в інтернет-магазинах, в магазинах тибетської або йога-атрибутики (або в будь-яких інших магазинах старовинних предметів, наприклад, дзвіночків пастухів).

Ціни: найрізноманітніші, від 25 грн до кількох тисяч.

Стікери

Agile и Scrum сертификации и тренинги

Можливо, ваша перша асоціація з аджайлом – це витратний матеріал для тренінгів/зустрічей/скрам-дошок, якого ніколи не буває багато. Найулюбленіша в аджайл-спільноті марка — Post-it. Тренер Слава Москаленко радить для тренінгів використовувати стікери не менш ніж у 4 кольорах. Зверніть увагу, що стікери бувають різних розмірів та форм. Найпопулярніші – квадратні, але у нас на тренінгах нерідко бувають потрібні і довгасті.

Де придбати: у виробників чи канцтоварах. Наша улюблена мережа магазинів — «Папірус».

Ціни: від 12-16 грн (Optima, Kores) до 54-56 грн (Post-it) за блок.

Маркери для фліпчарту і паперу

Agile и Scrum сертификации и тренинги

Чим іще малювати value proposition canvas або дошку для Delegation Poker? З нашого досвіду, хороші – маркери Schneider і Neuland. Для колективних активностей використовують їх набори (на фото – одна з командних активностей з маркерами), а самому коучу, скрам-майстру чи тренеру вистачить і одного.

Слова для пошуку: маркери, візуалізаційні маркери, маркери для фліпчартів та паперу, marker, flipchart marker.

Де придбати: у виробників чи канцтоварах. Наша улюблена мережа магазинів — «Папірус».

Вартість: близько 95 грн за набір із 4 маркерів.

Матеріал для постерів

Agile и Scrum сертификации и тренинги

Придивіться до цього варіанту, якщо шукаєте, що подарувати тренеру чи коучу. Їм доводиться возити з собою іноді десятки візуалізацій великого формату, і якби вони були з ватману, квест був би дуже нелегким. Але є альтернатива: біла плівка, яку можна клеїти до стіни на статичній електриці (і це улюблений варіант Магдалени Фірліт та Одеда Таміра). На фото — зразки її застосування на тренінгах.

За якими словами шукати: статична плівка, самоклеюча (безклеєва) плівка, вінілова плівка, self-adhesive plastic/vinyl film (виключіть for packaging), decorative film.

Де придбати: в Україні — у будівельних магазинах чи спеціалізованих магазинах плівок (ось приклад). За кордоном — на Aliexpress, Alibaba і в інших онлайн-магазинах.

Ціни: 15-метровий рулон плівки шириною 60 см в Україні коштуватиме 525-550 грн. На Alibaba нам траплялася ціна 0,5 долари за квадратний метр (при мінімальному замовленні 100 кв. м).

Блютус-колонка

Agile и Scrum сертификации и тренинги

На тренінгу, тимбілдингу або навіть зустрічі потрібно відтворити відео, а гучності на смартфоні не вистачає? Тут і знадобиться ваш подарунок.

Найімовірніше, професійного фасилітатора потішить і недорога китайська колонка, але якщо хочете зробити дорогий та якісний подарунок, вам до Bang&Olufsen (на фото — одна з їхніх робіт).

Ціни: від 300 грн до $400-500.

Карти для аджайл-активностей

Agile и Scrum сертификации и тренинги

У аджайл-менеджменті дуже багато вправ, котрим потрібні специфічні карти. Навіть якщо людина, якій ви зробите такий подарунок, ще не практикує цю фасилітацію, це не означає, що вона не захоче спробувати її зі своєю командою. Ось карти, які ми рекомендуємо роздрукувати у високій якості або купити:

  • Planning Poker (готові на Amazon — $16).
  • Інструменти системи Management 3.0: Moving Motivators (на фото вгорі — готова колода англійською коштує 2,5 євро), Delegation Poker (у готовому вигляді 7,5 євро), Improv cards (у готовому вигляді 7,5 євро, відмінно підійдуть також для творчого брейнстормінгу чи театральної імпровізації), Kudo cards (у готовому вигляді з коробкою 29 євро, але ви можете виготовити Kudo Box також і самостійно).

Даруємо карти Кудо

Це набір листівок з Management 3.0, на яких можна написати колезі подяку за добре зроблену роботу або підтримку в команді. Шаблони в форматі PDF, готові для друку, з вильотами під обріз.
Записатися на найближчий тренінг із Management 3.0
  • Симуляція скрам-процесу Scrum Card Game Тіма Євграшина (в готовому вигляді одинарний набір коштує 20 євро, потрійний – 55 євро, роздруковане поле для гри – 3 євро, завантажити всі матеріали для друку можна безкоштовно).

Якщо ви збираєтеся надрукувати карти, їх краще заламінувати і округлити краї: так карти проживуть довше. Хоча це необов’язково.

Кінестетичні іграшки

Agile и Scrum сертификации и тренинги

На будь-якій зустрічі або аджайл-тренінгу знадобляться яскраві і приємні на дотик іграшки для включення дрібної моторики, наприклад, синій дріт (на фото — іграшки, які принесла на тренінг Магдалена Фірліт, а ось де їх купити в Україні – ціна 35 грн за 20 штук). Нам також доводилося бачити в тренінг-румі штатив на ніжках, що гнуться — його приємно покрутити в руках, слухаючи лектора. Імпровізуйте, але не забувайте, що іграшка не повинна перетягувати на себе всю увагу або бруднити руки.

М’яч або інший токен

Agile и Scrum сертификации и тренинги

Токен – це річ, яку тримає в руках той, хто говорить для привернення уваги (дивіться нашу статтю про talking stick — балакучу палицю). Наприклад, наш тренер Костянтин Разумовський використовує як токен зменшений м’яч для регбі (на фото — якраз цей м’яч і дзвінок Костянтина). М’яч загалом гарно підходить для зустрічей, адже ним можна кидатися, створюючи ігрову атмосферу.

Запити для пошуку: дитячий м’який м’яч, сувенірний м’яч, зменшена копія м’яча.

Вартість: м’ячик коштуватиме від 50 до 250 грн.

Лазерна указка

Уявіть собі великий графік скрам-процесу на всю стінку. Або таку саму величезну канбан-дошку. Або планер від підлоги до стелі, про який згадує автор однієї з наведених вище статей. Фасилітатору буває дуже важко показати щось на такій схемі руками, тим більше коли навколо стоять люди.

На наших тренінгах вказівка також потрібна для розбору відповідей на запитання тестів на екрані (на фото приклад з тренінгу Одеда Таміра).

Де придбати: в магазинах електроніки чи онлайн-магазинах.

Ціни: 250-350 грн.

Книги

Agile и Scrum сертификации и тренинги

Універсальний подарунок для всіх і для фасилітаторів, і для будь-яких учасників аджайл-зустрічі. На такий подарунок ви витратите 200–500 грн. Учасники тренінгів BrainRain періодично діляться одне з одним улюбленими книгами – ось кілька списків для натхнення:

На фото — одна з книг, яку ми розігрували на тренінгу Professional Scrum with Kanban із нашими партнерами «Топкнига».