25% від кожного квитка ми надсилаємо в фонд Госпітальєри

Scaled Professional Scrum — Nexus

Що робити, коли розробка вашого продукту потребує залучення трьох або більше скрам-команд? Як організувати їх взаємодію? Як зменшити залежності? З чого почати масштабування скраму? Дводенний тренінг-симуляція допоможе вам зрозуміти найпростіший з існуючих фреймворків масштабування Nexus, розроблений творцем скраму Кеном Швабером.
Триває набір у групу!
Залишилось 8 місць
ДатаНезабаром ФорматОнлайн МоваРосійська Групадо 18 осіб Тривалість16 годин
01
На тренінгу ви познайомитеся з масштабованою розробкою на основі найпростішого фреймворку Nexus. Кожну з тем закріплюватимемо на практиці — вправами, прикладами, обговореннями й завданнями.
02
SPS — Nexus — це унікальний тренінг-симуляція. Ви займете місце члена скрам-команди в процесі Nexus і спробуєте попрацювати з крупним продуктом в ситуації взаємодії кількох скрам-команд.
03
Тренінг SPS складається з двох смислових частин — теорії фреймворку Nexus і близько 50 практик, безліч із яких можуть бути корисними для вашого проєкту. Знайомство з практиками відбувається на практиці 🙂 тобто, в умовах воркшопу.
04
Після тренінгу ви отримаєте дві спроби на SPS — сертифікаційному тесті Scrum.org — і зможете підтвердити свою експертність на папері і покласти її в резюме.
Для кого цей тренінг
Експерти й консультанти з аджайлу радять проходити тренінг SPS не лише керівникам і скрам-майстрам, але й усім членам скрам-команд, що беруть участь у проєктах, де над розробкою продукту працює більш ніж одна команда.

  • Для скрам-майстрів, власників продукту і розробників
  • Для прожект-менеджерів, тімлідів та інших керівників, які хочуть навчитися масштабувати скрам і допомогти своїм командам справитися зі зростаючою кількістю взаємодій і залежностей

Ви навчитеся

  • Найпростішому способу масштабування скраму за допомогою фреймворку Nexus
  • Долати труднощі в широкомасштабних ініціативах розвитку
  • На власному досвіді організовувати роботу кількох команд над одним продуктом
  • Оптимізувати продуктивність команд, працювати з блоками
  • Більш ніж 50 практикам, що допоможуть визначити, мінімізувати і прибрати залежності, що виникають при масштабуванні

Відгуки про тренінг
Чи буде цей тренінг корисний саме вам? Ми допоможемо розібратися.

Сертифікація

SPS — Nexus — офиційний сертифікаційний тренінг Scrum.org. Усі його учасники отримають пароль для проходження тесту Scaled Professional Scrum (SPS).

Тестування відбувається онлайн на сайті Scrum.org. Якщо ви скористаєтеся паролем протягом 14 днів і не наберете хоча б 85% вірних відповідей (що гарантує вам отримання сертифікату), матимете ще одну (другу) спробу скласти тест без доплати.

За відвідування тренінгу (навіть при нескладанні тесту) учасники також отримують 14 балів PDU від Project Management Institute (PMI).

Як отримати PDU

80% наших студентів складають сертифікаційні тести PSM і PSPO на Scrum.org з першої спроби.

Програма першого дня

Знайомство і вступ до тренінгу

Хто ми і чого хочемо від тренінгу? На які питання ви шукаєте відповідь? Озвучте їх на етапі знайомства, і ваш Professional Scrum Trainer спробує детально відповісти протягом тренінгу.

Як і коли масштабувати Scrum

Що таке масштабована розробка? Для чого ви масштабуєте? І взагалі, чи потрібне вам масштабування? Поговоримо про те, в яких ситуаціях масштабування необхідне, а коли без нього можна обійтися, і про те, як покращити ваш скрам без масштабування.

Вступ до Nexus framework

Що таке Nexus. Ролі, артефакти й події Nexus. Чим вони відрізняються від ролей, артефактів і подій скраму?

Формування команд у Nexus

Як краще формувати команди і кому це робити. Як зробити так, щоб команди менше залежали одна від одної. Поговоримо про ази самоорганізації. Розберемо на прикладі кейсу, як зробити так, щоб команда створила себе сама. Проведемо вправу, під час якої спробуємо самоорганізуватися в команди.

Нова роль: Nexus Integration Team

Що таке Nexus Integration Team і хто в неї входить. Коли вона вступає у гру.

Беклог продукту в Nexus

Поговоримо про те, чому важливо мати один беклог для всіх команд. Обговоримо цю тему на прикладі навчального беклогу.

Уточнення беклогу і вияв залежностей

Вправа з Product Backlog Refinement. Поглянемо, як три команди можуть виявляти, візуалізувати, ідентифікувати і скорочувати залежності. Вчитимемося менше блокувати одне одного.

Програма другого дня

Планування в Nexus

Розбившись на команди, на прикладі навчального продукту спробуємо провести планування спринту. Дізнаємося, як створити загальний беклог, з якими залежностями працювати, як зрозуміти, яку роботу бере яка команда, і як прибирати блоки.

Координація команд у Nexus

Способи взаємодії команд у питаннях координування, інтеграції, створення спільних стандартів і так далі.

Рев’ю й ретроспектива спринту в Nexus

Як виглядає і чим відрізняється Sprint Review і Sprint Retrospective в Nexus від звичайного скраму. Проведемо детальну симуляцію ретро і, користуючись нагодою, розберемо типові проблеми та помилки людей, які вже працюють за Nexus.

Додаткові практики Scaled Professional Scrum

Протягом тренінгу ви познайомитеся з більш ніж 50 додатковими практиками й фасилітаціями для ефективного проведення подій Nexus.

Відстеження прогресу в Nexus

Як керувати нексусом? Як переконатися, що ми рухаємося до цілі? Чи встигаємо ми справитися до кінця спринту чи кварталу? Як відстежувати здоров’я команди? У цій темі вивчаємо графіки, метрики, практики і розглядаємо їх на реальних кейсах.

Метрики і додавання нових команд

Як порахувати, чи потрібно додавати команди? Чи допоможуть вони пришвидшити процес, а чи сповільнять його? Знайомимося з метриками.

Величезні проєкти: Nexus+

Що робити, якщо у нас більше, ніж дев’ять команд? Поговоримо про модель Nexus+, яка дозволяє розбити ваші команди на кілька нексусів і налагодити взаємодії між ними.

Тренер

Сертифікати Костянтина

Костянтин Разумовський

Костянтин Разумовський — перший сертифікований тренер зі скраму в Республіці Білорусь, перший у світі російськомовний тренер від організації Scrum.org.Костянтин працює у сфері розробки програмного забезпечення з 1998 року. Пройшов шлях від Java-розробника до операційного директора продуктової компанії. Втілював...

Детальніше

Сертифікати 

Артем Домашевич

Артем — аналітичний, орієнтований на процеси й результат тімлід із великим досвідом роботи в умовах масштабованої розробки в продуктовій компанії.5 років досвіду керування командами до 13 людей;5 років досвіду роботи зі складними задачами в області аналізу й обробки...

Детальніше

Матеріали тренінгів актуальні й однакові в усьому світі

Матеріали для тренінгів розробляє й підтримує один із творців Скраму Кен Швабер разом зі спільнотою PST Scrum.org. Вони стежать за тим, щоб матеріали завжди відповідали тому, що відбувається в компаніях із розробки програм, а також останнім практикам.

Наші тренери проводять курси у своєму стилі й за власним досвідом, але матеріали тренінгів однакові в усьому світі. Студенти вивчають ті ж теми незалежно від того, де проходить тренінг і хто його проводить.