12.08.2022 в 10:00

Professional Scrum Product Owner (PSPO)

Сертифікаційний тренінг PSPO створений для поглибленого вивчення організації роботи з використанням Scrum з точки зору бізнесу. Ми вивчаємо те, як власник продукту і Scrum-команда створюють продукти з максимальною цінністю.
Починаємо 12.08.2022 в 10:00
До початку події залишилося
- -
:
- -
:
- -
днiв
годин
хвилин
Дата12–13.08.2022Час10:00 ФорматОнлайн МоваУкраїнська Групадо 16 осіб Тривалість16 годин
01
Тренінг дає поглиблені знання та практичні навички тим, хто керує розробкою і максимізацією цінності програмних продуктів на основі Agile і Scrum.
02
Тренінг з безліччю практичних вправ та інструментів допомагає учасникам на власному досвіді освоїти основні принципи продуктової розробки в Agile.
03
Така наближена до реальності форма роботи є і ефективнішою, і цікавішою для учасників.
04
Тренінг проводиться за програмою міжнародної організації Scrum.org, яка є єдиним стандартом у всьому світі, і розглядається як повноцінна підготовка до сертифікаційного тесту PSPO I на Scrum.org.
Для кого цей тренінг

 • Для менеджерів продуктів і проєктів
 • Для власників продукту
 • Для бізнес-аналітиків, які хочуть зрозуміти, як максимізувати цінність програмних продуктів і підвищувати ефективність їх розробки на базі використання скраму і сучасних підходів Agile та Lean
 • Для розробників, тестувальників та інших членів Scrum-команд, які хочуть краще розуміти особливості гнучкої розробки продуктів з використанням Scrum

Ви навчитеся

 • Передовим практикам та принципам Agile Product Management
 • Будувати концепцію цінності (value)
 • Виробляти бачення і стратегію продукту
 • Створювати й уточнювати беклог продукту
 • Працювати з історіями користувачів (user stories)
 • Story mapping, impact mapping та іншим популярним підходам, які має мати у своєму арсеналі кожна сучасна продуктова команда

Відгуки про тренінг
“Що сподобалось: матеріал і його подача; гарний темп, не втомлює; невелика кількість учасників, дає змогу запитати більше; плюс такий курс українською - це однозначно Agile. Щодо побажань, то хотілося б ознайомитись із джерелами, які використані на курсі, хоча б за 7-5 днів до старту.”ОлегProduct Owner
Чи буде цей тренінг корисний саме вам? Ми допоможемо розібратися.

Сертифікація

PSPO ― офіційний сертифікаційний тренінг Scrum.org. Усі його учасники отримають пароль для проходження тесту Professional Scrum Product Owner I (PSPO I).

Тестування відбувається онлайн на сайті Scrum.org. Якщо ви скористаєтеся паролем протягом 14 днів і не наберете хоча б 85% вірних відповідей (що гарантує вам отримання сертифікату), матимете ще одну (другу) спробу скласти тест без доплати.

Перелік власників сертифікатів PSPO I і PSPO II публікується на сайті Scrum.org.

За відвідування тренінгу (навіть при нескладанні тесту) учасники також отримують 14 балів PDU від Project Management Institute (PMI).

Як отримати PDU

80% наших студентів складають сертифікаційні тести PSM і PSPO на Scrum.org з першої спроби.

Програма тренінгу

Створення цінних продуктів за допомогою Impact Mapping

Використання техніки Impact Mapping для кращого розуміння потреб клієнтів. Поговоримо про розуміння цінності продукту з точки зору клієнта і про відповідну пріоритизацію задач скрам-команди.

Продукти й проєкти. Відмінність продуктової парадигми

Реалії ринку такі, що проєкт можна провалити навіть повністю витримавши проєктну парадигму. У продуктовому підході ми відходимо від традиційних параметрів визначення успішності бізнесу і опираємося на більш розширений спектр метрик. Ідея в тому, щоб вийти за межі залізного трикутника, подивитися ширше і усвідомити важливість кінцевого користувача в бізнес-процесах.

Value-Driven Development

Потенційна цінність продукту, способи її визначення й вимірювання. Пріоритизація беклогу відповідно до цінності продукту.

Стратегія продукту. Дорожна карта. Business Model Canvas

Побудова бізнес-моделі продукту з нуля (на практиці). Вирівнювання цілей компанії і цілей продукту на практиці.

Бачення продукту

Техніки формування бачення продукту.

Розробка продукту за допомогою Agile

Перехід від традиційного підходу планування й розробки до адаптивного. Використання інструментарію інкрементально-ітеративної розробки для отримання швидкого зворотного зв’язку. Стратегія розвитку продукту в середовищі з високим рівнем невизначеності.

Скрам як двигун Business Agility

Емпірична суть скраму. Концентруємося на скрам-фреймворку, ролі власника продукту як аджайл-продакт-менеджера в цьому фреймворку, правилах гри і можливості утилізації наявних інструментів з метою досягнення максимальної цінності продукту.

Скрам-фреймворк

Складне середовище і емпіризм як ефективний спосіб прийняття рішень у такому середовищі.

Техніки пріоритизації вимог

Робота з беклогом, стейкхолдерами, мінімізація непотрібного і підходи до впорядкування беклогу в цілому.

Техніки роботи з беклогом. User Story Mapping

Говоримо про те, як розбивати наявні плани чи вимоги на ітеративні шматки. Про довготермінове планування релізів. Вводимо поняття MVP і обговорюємо його.

Product Backlog – основний інструмент власника продукту

Що таке беклог продукту, його властивості. Техніки для забезпечення прозорості й доступності беклога продукту для всіх учасників скрам-процесу.

Product Backlog Refinement – безперервне уточнення беклогу продукту

Підходи і техніки до удосконалення беклогу продукту.

Основи роботи з вимогами в Agile/Scrum. Історії користувачів

Як оформити думку в конкретну реалізовувану специфікацію. Як перейти від ідеї до реалізації. Як гарантувати, що отриманий результат відповідатиме початковому задуму.

Робота з релізами. Планування й відстеження прогресу проєкту в Scrum

Стратегія планування релізів. Плюси і мінуси різних стратегій і підходів. Як відбуваються релізи в скрамі, як отримати зворотний зв’язок після релізу і як використати отримані дані для планування наступних релізів або корекції плану.

Якості та навички, необхідні для виконання ролі Product Owner

Тренер — Богдан Онищенко

Богдан — Professional Scrum Trainer від Scrum.org.

 • Має 10 років досвіду в ІТ, протягом яких працював розробником, скрам-майстром, власником продукту і тренером.
 • Упродовж останніх 6 років працював з різноманітними продуктами, від стартапу до ентерпрайзу, у продуктових компаніях в Україні, Польщі та Німеччині, в телекомунікації, логістиці, роздрібній торгівлі й онлайн-гемблінгу.
 • Останні 3 роки активно займається проведенням скрам і аджайл-тренінгів.

Побувавши у всіх ролях скрам-команди, Богдан отримав не лише глибоке розуміння принципів її роботи, але й усвідомлення запорук її успіху.

Він щиро вірить у користь практичного підходу до навчання. Його тренінги цікаві й активні, переповнені практичними рекомендаціями, вправами, іграми й реальними кейсами.

Наразі Богдан також веде свій подкаст Plus50agility, де спілкується з експертами про проблеми й задачі гнучких технологій у бізнесі.

Тренер — Богдан Онищенко

Сертифікати Богдана

Курси, які викладає Богдан

Рання реєстрація

до 28.07.2022
599 699

Пізня реєстрація

699
Зареєструватися

В ціну входить

 • 16 годин тренінгу з Professional Scrum Trainer
 • Комплект офіційних навчальних матеріалів Scrum.org
 • Ваучер на тест PSPO I Scrum.org (2 спроби)
 • Знижка на тест PSPO II

Матеріали тренінгів актуальні й однакові в усьому світі

Матеріали для тренінгів розробляє й підтримує один із творців Скраму Кен Швабер разом зі спільнотою PST Scrum.org. Вони стежать за тим, щоб матеріали завжди відповідали тому, що відбувається в компаніях із розробки програм, а також останнім практикам.

Наші тренери проводять курси у своєму стилі й за власним досвідом, але матеріали тренінгів однакові в усьому світі. Студенти вивчають ті ж теми незалежно від того, де проходить тренінг і хто його проводить.

Повідомити вас про наступні тренінги?

Не виходить взяти участь цього разу, але хотіли б знати про дату наступного тренінгу? Просто залиште тут свої дані, і ми надішлемо сповіщення на вашу електронну пошту.

Зустрінемось наступного разу!

Щойно дата наступного тренінгу Professional Scrum Product Owner (PSPO) буде відома, ви дізнаєтеся про це серед перших.